Amit a Móricztól kaptam
Volt diákjainkat kérdezzük meg, hogy milyen volt a Móriczba járni. Ha te is a siker útjára szeretnél lépni, akkor a továbbtanulásnál jelöld a Móriczot az első helyen! ✍🏻
Gönczi Sarolta
Az igazat megvallva, eleinte nem a Móriczban terveztem eltölteni középiskolás éveimet, hanem a néptánc iránti szeretetem miatt a nyíregyházi táncművészeti szakközépiskolába készültem, de visszatekintve, hálával tartozom a szüleimnek, hogy mégis ebbe az irányba tereltek. A Móriczban teljes mértékben a tanulmányaimra tudtam koncentrálni, ami lehetővé tette egy olyan érettségi eredmény elérését, ami a felsőoktatásba való bejutásomat szolgálta. 5 éven keresztül osztálytitkár voltam, és az ezzel járó tevékenységek hozzájárultak ahhoz, hogy gyakoroljam a tudatos felelősségvállalást mind az osztály ügyeit képviselve, mind pedig az osztálypénz kezelését illetően.
Középiskolai tanulmányaim során lehetőségem volt a 7 modulos ECDL vizsga letételére, amelyet helyben, ismerős környezetben, az általam gyakran használt informatikai eszközökön teljesíthettem. A női szertornacsapat oszlopos tagjaként megtapasztalhattam, milyen az, amikor egy testnevelő tanár a diákjai sikere érdekében minden követ megmozgat, legyen szó külső edzésekről, vagy magasabb szintű versenyek megtekintéséről. Rehócsin Mária tanárnő nem sajnált időt szakítani a testnevelés érettségire való felkészülésemben sem, minden támogatást megkaptam Tőle. A „MoHa” indulásának folyamataiban is részt vettem, később az újság főszerkesztője lettem. A hírek fogalmazása, szerkesztése által szerzett szövegalkotási gyakorlat az egyetemi beadandó feladatok, a szakdolgozat elkészítésében is segítségemre van.
Móriczos diákként lehetőségem volt az intézményhez kapcsolódó irodalmi pályázatokon is megmérettetni magam. Előbb Pallagi Gyula, az iskola volt igazgatója munkásságáról, majd pedig Móricz Zsigmond kisújszállási éveiről írtam tanulmányt. A pályázatok megírásához szükséges anyaggyűjtés közben olyan értékes és érdekes információkra tettem szert, amelyek nagymértékben befolyásolták az intézményhez fűződő viszonyomat. Móriczos diáknak lenni már csak azért is felemelő érzés, mert azok között a falak között végezhettem tanulmányaimat, amelyek között egykor az egyik legnagyobb írónk, maga Móricz Zsigmond is tette. Éppen ezért vagyok olyan nagyon büszke arra, hogy 2015-ben, a végzésem évében érdemesnek találtak a „Kiváló Móriczos Diák” címre.
Alapdiplomámat, mint a Móricz néhány korábbi diákja, a Semmelweis Egyetem Pető András Karán szereztem, konduktorként. Mesterdiplomám megszerzése folyamatban van, az ELTE Pedagógiai és Pszichológiai Kar Emberi Erőforrás Tanácsadó szakának végzős hallgatója vagyok, ahol a karrier- és változásmenedzsment mellett a szervezetfejlesztés rejtelmeibe is betekintést kapok. Bízom benne, hogy a későbbiekben ezen két terület ötvözésével a megváltozott munkaképességű személyek pályaorientációját és munkavállalását is tudom majd segíteni.