Lengyelországi osztálykirándulás a 10TC-vel
A 10TC osztály idén egy különleges, négynapos lengyelországi kiránduláson vehetett részt, amelyet a Wacław Felczak Alapítvány által meghirdetett pályázaton nyert el az osztály egy iskolai megmérettetést követően. Az út nemcsak élményekben volt gazdag, hanem történelmi és kulturális szempontból is sok maradandó emléket adott mindannyiunk számára.
Az első nap főként az utazással telt, azonban útközben megálltunk a festői környezetben található Nedeci vár meglátogatására is. A vár lenyűgöző látványa és történelmi hangulata remek kezdése volt a kirándulásnak.
A második napon ellátogattunk az Auschwitz koncentrációs tábor emlékhelyére. A látogatás mély benyomást tett mindenkire, hiszen testközelből tapasztalhattuk meg a történelem egyik legsötétebb időszakának emlékeit. A program fontos lehetőséget adott arra, hogy közösen emlékezzünk és elgondolkodjunk a múlt eseményein.
A délutánt az egyik lengyel testvériskolánkban töltöttük, ahol a két iskola diákjai közösen mutatták be saját nemzeti zászlójukat és himnuszukat. A program különleges része volt egy rövid trombitabemutató, amely nagy sikert aratott a résztvevők körében. A találkozót egy barátságos röplabdamérkőzés zárta, amely tovább erősítette a két iskola közötti kapcsolatot és a jó hangulatot.
Késő délután felvonóval indultunk fel a Szyndzielnia hegycsúcsára. Bár a csodás panorámát sajnos nem láthattuk teljes egészében, mert mire felértünk, sűrű köd borította be a tájat, az élmény így is emlékezetes maradt.
Szombaton egész napos kikapcsolódás várt ránk a Energylandia vidámparkban, ahol mindenki megtalálta a számára legizgalmasabb programot, legyen szó hullámvasutakról vagy egyéb attrakciókról.
A kirándulás utolsó napján hazafelé megálltunk Zakopane városában is. Innen felmentünk a Gubałówka hegyre, amely 1123 méter magasból kínált gyönyörű kilátást a környező tájra, és idén a fekvő lovag sem maradt a felhők takarásában.
A négynapos kirándulás során rengeteg közös élménnyel gazdagodtunk, új barátságok születtek, és még jobban megismerhettük Lengyelország kultúráját, történelmét és természeti szépségeit. Ez az út biztosan sokáig emlékezetes marad a 10TC számára.














































